czwartek, 22 listopada 2012

Prolog.

Siedziałam na balkonie w ten piękny, wrześniowy poranek. Było dopiero po szóstej, więc ulicznego gwaru jeszcze nie było słychać. Wsłuchiwałam się w świergot ptaków. Znowu nie spałam całą noc. Wydarzenia z wieczora mi nie dały zasnąć. Mój ojciec jest alkoholikiem. Bardzo dużo pije. Wczoraj tak się nachlał, że mnie pobił, po czym wyszedł z domu i nie było go całą noc.
Nagle usłyszałam trzask zamykanych drzwi.
- Rozzzzzzalie. Wró-wróciłem! - Usłyszałam łamiący się krzyk ojca. Znowu jest pijany. Szybko zeszłam z balkonu i zbiegłam na dół. Gdy byłam w połowie schodów na parter usłyszałam dźwięk tłuczonego szkła. Przyśpieszyłam kroku i stanęłam w drzwiach do kuchni. Bałam się zbliżyć do ojca. Bałam się, że znów mnie pobije. Już i tak byłam mocno pokiereszowana. Podbite oko, rozcięta warga i czoło, posiniaczone nogi i ręce... Nie chciałam trafić do szpitala, a obawiałam się, że kolejna potyczka z ojcem to sprawi.
- Dlaczego nie ma piwa w domu?! - Ojciec był naprawdę wściekły. Cofnęłam się dwa kroki, ponieważ zaczął się do mnie zbliżać.
- Ponieważ go nie kupiłeś. A poza tym już i tak jesteś dość pijany.
- Jesteś moją córką i powinnaś robić to, co ci każę. - Zaczął podchodzić coraz bliżej. - A teraz marsz po piwo smarkulo.
- Nie masz prawa mnie tak nazywać. - Powiedziałam przez zaciśnięte zęby i po chwili poczułam piekący ból na policzku. Ojciec znów mnie uderzył. Miałam tego dość. Łzy zaczęły mi spływać po policzkach. Spojrzałam mu prosto w oczy po raz ostatni.
- Nienawidzę cię! - Krzyknęłam i pobiegłam do swojego pokoju. Wyciągnęłam walizkę oraz torbę i zaczęłam pakować tam wszystkie moje rzeczy. Wiedziałam, że nie mogę dłużej mieszkać z ojcem. Mogłabym zamieszkać u mojej najlepszej przyjaciółki, Olivii, gdyby nie to, że jej matka mnie nienawidzi. W takim razie widzę tylko jedno wyjście. Muszę poprosić o pomoc mojego przyjaciela.

11 komentarzy:

 1. Boże czekam na dalszy ciągu. Bardzo ciekawie się zaczyna:) informuj mnie na TT o kolejnych rozdziałach
  @Allie130998
  pozdrawiam i życzę weny Kochana :)

  OdpowiedzUsuń
 2. mega jest! jak by to nie był problem to mnie też informuj @attrawersaree *w* boże, dawaj następny, bo zdechne! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Awwwwwwwwwwwwwww *,*
  Dawaj,dawaj ciąg dalszy :)x

  OdpowiedzUsuń
 4. No super się zapowiada napewno będę czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. szczerze powiem, że mnie zaciekawiłaś. :)
  czekam na pierwszy rozdział. x
  @swaghugg
  zapraszam do mnie: http://beforeyouleavemetoday1d.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Czuję się jakby ktoś opisywał moje życie ...
  Informuj na TT o dalszych rozdziałach : *

  OdpowiedzUsuń
 7. super ;d oczekuje na nexta ; * xx

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się ciekawie :>>. (wreszcie go publikujesz. pewnie do 3 części nie bd czytać bo już to znam hahahahahhahahaha)

  OdpowiedzUsuń
 9. Extra <3 czekam na więcej :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Mogę info o kolejnych rozdziałach ? ;3 @danonek_xD

  OdpowiedzUsuń
 11. Ślicznie napisane < 3 lecę dalej !

  OdpowiedzUsuń

Czytelnicy .